kawa zawieszona

3 kwietnia 2013

Parę minut temu przeczytałem na Facebooku to co niżej i tak mi po głowie chodzi jak można by to rozpropagować, bo warto. Może jakimś znakiem specjalnie zaprojektowanym i zrozumiałym dla bezdomnych? co sądzicie? Nie mam niestety nagrody, na razie, więc nie ogłaszam książkursu, ale może coś zdobędę. Byliby chętni? Dajcie znać.

„Dobro jest proste ♥.

Wszedłem do małej kawiarni z przyjaciółką, każde z nas zamówiło dla siebie. Gdy siadaliśmy przy stoliku, dwóch ludzi podeszło do bufetu: – „Pięć kaw, dziękuję, trzy dla nas, a dwie zawieszone”. Płacą, biorą swoje trzy filiżanki i wychodzą. Pytam przyjaciółki: – „Co to są zawieszone kawy”? Ona odpowiada: – „Poczekaj, zobaczysz”.

Jeszcze kilka osób weszło do kawiarni. Dwie kobiety zamówiły kawę, zapłaciły i wyszły. Następne zamówienie to siedem kaw dla trzech adwokatów: – „Trzy dla nas i cztery zawieszone”. Rozważając co takiego zawieszone kawy, podziwiam piękny widok w słonecznej pogodzie. Nagle otwierają się drzwi. Mężczyzna w zniszczonym ubraniu wyglądający jak żebrak, podchodzi do kelnerki i pyta uprzejmie: – „Czy masz może zawieszoną kawę”?

To proste – ludzie płacą z góry za kawę przeznaczoną dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kupienie gorącego napoju.
Tradycja zawieszonej (suspended) kawy powstała w Neapolu i rozprzestrzeniła się po całym świecie. W niektórych miejscach, oprócz zawieszonej kawy, można zamówić kanapki, a nawet pełen posiłek”.

Ta historia rozgrzewa więcej niż filiżanka kawę w zimowy dzień.”


Łukasz:

Świetny pomysł. Wielu grafików może pomóc w taki sposób, w jaki najlepiej potrafią – czyli projektując. Zatem świetnym pomysłem jest ogłoszenie konkursu bez nagrody na logo „kawy zawieszonej” :)

konkurs dzisiaj uruchomię, a co do nagrody będzie trochę inaczej niż dotychczas :)

Chris:

Po pierwsze warto byłoby do pomysłu zaprosić jak najwięcej mediów branżowych.

Po drugie, znak może być użytkowany przez każdego, kto zapłaci symboliczną licencję na rzecz autora. Powiedzmy 10 PLN rocznie. Nikomu to nie ujmie a autor zwycięskiego znaku zarobi zależnie od popularności pomysłu, nie tracąc praw do znaku, jeśli inicjatywa nie wypali.

Po trzecie, sam znak to za mało. Należałoby zorganizować w większych miastach osoby, które koordynowałyby listy lokali chętnych do udziału w programie.

i zwołać konferencję, wyznaczyć zadania, może nawet potrzebne będzie referendum i kilka sesji naukowych, oczywiście po dogłębnych analizach i badaniach populacji ;) czyli jak udupić fajny pomysł.

Chris:

Chciałeś być zabawny a wyszedłeś na buca.

Fajny pomysł bez ludzi nie wypali. Ktoś musi zadbać o jednolite stosowanie znaku, ktoś musi zapewnić druk naklejek, ulotek, ktoś wreszcie musi przekonywać właścicieli lokali do włączenia się w akcję.

Jeśli więc ktoś chce udupić pomysł, to narwany Alw, pchający się na afisz gdy zaplecza do pomysłu nie ma.

Chris, no cóż, odpowiadając Ci w Twoim stylu – wyszedłeś na dupka, nieczytatego, ale komentującego, pocieszę Cię nie jesteś sam, wystarczyło poczytać o tej sprawie trochę więcej i nie pajacować. Autor akcji jest już od dwu lat, zaplecze też, a co do koordynowania, to i tak się nie załapiesz, bo to zabawa na żywioł.
A tu masz świeżą literaturę w temacie http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/zawieszona-kawa-nowa-akcja-spoleczna-coraz-popular

Chris:

A tu masz informacje, że niektóre knajpy biorą udział w akcji nawet o tym nie wiedząc.
http://natemat.pl/56929,w-poszukiwaniu-zawieszonej-kawy-sprawdzilismy-gdzie-mozna-wypic-darmowa-kawe

Jeśli więc nikt tego nie będzie sensownie koordynował, a najwyraźniej nikt tego nie robi, to sobie będziesz mógł znaczek nakleić na czole.

1. zawsze możesz się ogłosić Naczelnym Koordynatorem Krajowym Zawieszania Kawy, w skrócie NKKZK :)
2. jak przelecisz się po wszystkich knajpach, to pewnie zaserwujesz mi statystyki dokładniejsze, kto czego nie wie
3. znaczek naturalnie Ci nakleję, na czoło, tylko jeszcze nie ogłaszałem konkursu, na „zawieszonego w rzeczywistości”
4. jak chcesz dalej pisać, to się zdecyduj jaki masz mail, inaczej rzeczywiście wylądujesz zawieszony, w spamie

[…] Zaczynamy kolejną zabawę projektową, zainspirowaną wpisem na fejsbuku, o którym pisałem dopiero co, patrz „kawa zawieszona”. […]

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi