Perła w kwadracie

17 stycznia 2010

dla uściślenia –  w ruskim Kwadracie.
Oto nowe logo Legnicy autorstwa Eskadra MarketPlace

nowe logo Legnicy
nowe logo Legnicy - pełne
WirtualneMedia:

Strategia komunikacyjna Legnicy, którą przygotowała agencja Eskadra MarketPlace, wykorzystuje m.in. korzystne położenie miasta przy szlakach komunikacyjnych. Podkreśla to nowe hasło promocyjne miejscowości: "Z nią zawsze po drodze". Jednocześnie Eskadra stworzyła logo miasta, na które składa się prosty i czytelny napis, ujęty w szczególny nawias dwóch elementów graficznych – niebieskiego fundamentu, będącego swoistym refleksem litery "L", oraz żółtego kwadratu, który domyka całość. Odrobinę szaleństwa w pragmatycznym wizerunku Legnicy symbolizuje zawarty w logotypie przechylony kwadrat, który nawiązuje do dzielnicy, gdzie stacjonowały kiedyś wojska rosyjskie.

Eskadra MarketPlace:

W marketingu klasyczna jest już koncepcja Phillipa Kotlera zwana 4P (product, price, place, promotion). My w Legnicy znaleźliśmy aż osiem nieco innych „P”: położenie, „poręczność” (ludzka skala), praktycyzm i pragmatyzm, potencjał oraz pomysłowość, które razem zapewniają mieszkańcom pracę, a miastu – postęp, czyli realizację szans rozwojowych. Legnickie 8P to podstawa powodzenia miasta, ale też esencja projektowanej przez nas marki – powiedział Adam Kałucki, dyrektor Eskadry MarketPlace ds. strategii.

Wychodzimy od barw miasta, by tchnąć w nie ducha nowej marki: bezpretensjonalnej i otwartej. Legnica to miasto przytomnie stojące na ziemi, a jednocześnie obdarzone krztyną zdrowego szaleństwa, co projekt logotypu ukazuje m.in. w przechylonym kwadracie, w którym wtajemniczeni zobaczą jeszcze jedno: dawny Kwadrat, dzielnicę, w której stacjonowali Rosjanie, część Tarninowa, prawdziwej perły architektury z przełomu XIX i XX w.– wyjaśnił Tomasz Budzyń, szef pracującego nad logiem zespołu grafików.


alek chmura:

eskadra jak zwykle na najwyższym poziomie. czy to kiedyś się skończy?

mejker:

Panie Andrzeju – Kwadrat to nie jest dzielnica byłego stacjonowania Wojsk Radzieckich, ale dzielnica mieszkaniowa – zresztą bardzo ładna bo zaprojektowana jeszcze przez Niemców – zamieszkała niegdyś w większości przez oficerów radzieckich.

Wiem, że Legnica kojarzy się zwykle jako ruskie miasto, ale bez przesady :)

Anonymous:

Witam Panie Ludwiku. Uwielbiam Pana opinie na temat prezentowanych projektów, bo naprawdę trafiają w sedno i jak je czytam, myślę "właśnie, dokładnie tak!". dlatego jest mi przykro czytać suchy opis wykonawcy logo bez żadnego Pana komentarza. a to właśnie dla nich wchodzę na tego bloga i one są jego ogromną wartością.

inna sprawa – kancelaria Sejmu ogłosiła konkurs na logo – pomyślałam, że może by Pana ten temat zainteresował? :) pozdrawiam, kasia

Miło mi. Postaram się na przyszłość nie pozostawiać bez komentarza, choć akurat tu wydawało mi się, że samo się komentuje.
Pozdrawiam

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi