Katowice z sercem

10 grudnia 2009

Katowice zdecydowały się powalczyć o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Jest logo:

logo Katowic kandydata ESK 2016

Gratulacje dla autora Wojciecha Janickiego, ASP Poznań. Pracę wyłoniono spośród 35 przysłanych prac.

Logo to symbolizuje, co o Katowicach i naszej metropolii myślą inni, to symbolika kopalni, czarnego miasta. Jednocześnie jesteśmy kolorowi i otwarci na działanie – przekonuje w rozmowie z MM Silesią Sebastian Chachołek, rzecznik projektu Katowice ESK 2016.

Można z sensem? można, jak widać.

Poniżej konkurencyjne znaki kandydatów

znaki kandydatów ESK 2016

O tych znakach pisałem w maju ub. roku, przy okazji prezentacji logo Poznania.

PS ktoś wie ile w końcu miast polskich, i które, stara się o miano Europejskiej Stolicy Kultury? Bo wedle GW

W Polsce o stolicę kultury rywalizuje – oprócz Wrocławia – osiem miast: Warszawa, Poznań, Katowice, Szczecin, Łódź, Toruń, Lublin i Białystok.

a co z Gdańskiem? No i wychodzi że Wrocław, Szczecin i Białystok znaku jeszcze się nie dopracowały.


Łukasz:

Jak dla mnie to gębka z rozpłaszczonymi ustami od ucha do ucha. Szału nie ma. Poznańskie jest znacznie ciekawsze i bynajmniej nie dlatego, że mieszkam w Wielkopolsce.

varpho:

albo pędzel. ;)

co oczywiście nie jest negatywne. ogólnie logo mi się podoba, choć nie za bardzo rozumiem zasadność tej cienkiej przerwy między kolorem a czernią.

Magda:

Katowice chcą się oddzielić od stereotypu czarnego miasta i zacząć rozwijać swoją sferę kulturalną. Stąd przerwa między czernią a kolorem.
Mnie się ten znak podoba. Wyróżnia się na tle innych miast, jest łatwe do zapamiętania. Chociaż nie jestem pewna czy zamykanie wszystkiego w sercu było dobrym pomysłem.
A poznański koziołek jest już trochę oklepany. Czy to miasto na prawdę nie ma nic innego czym warto by się było pochwalić? Katowice przynajmniej się przyznały: "ok, nie mamy rozbudowanej sfery kulturalnej, ale chcemy to zmienić i dlatego UE powinna Nas przez rok wspierać".

Kuba:

Szczecin ma swoje logo. Można je znaleźć na:
http://www.szczecin2016.pl/esk2016/chapter_89000.asp

[…] Autorem logo jest Wojciech Janicki, wykładowca poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Znak zostało wyłoniono w konkursie w czerwcu 2007 roku. Autor min. znaku Katowic jako kandydata do miana Europejskiej Stolicy Kultury. […]

[…] 2012 został Wrocław, co mi się akurat bardzo widzi, z sentymentu i nie tylko. Choć również szkoda mi  Katowic, bo dobry znak i […]

[…] Zastąpi go znak serca, przygotowany z okazji kandydowania Katowic do miana Europejskiej Stolicy Kultury. […]

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi