Czerwona Poczta

12 czerwca 2010

Przyjdzie do Ciebie czerwony… listonosz. Poczta Polska postanowiła wrócić do korzeni, nie w jakości obsługi niestety, a w kolorystyce znaku firmowego. Od 2011 granat zmieni na czerwień.
starePoczta Polska logo

Poniżej nowy znak przygotowany przez Lożę A5 (ze zgłoszenia w UPRP)

nowe logo Poczty Polskiej

Zmieni się tło i kształt trąbki. Kolor czerwony – jak usłyszeliśmy ze źródeł zbliżonych do Poczty – ma przypominać „królewskie korzenie”. Kiedy Zygmunt August w 1558 r. powołał Pocztę Królewską, posłańców ubierał na czerwono. O szczegółach Poczta mówić nie chce. Jej rzecznik Zbigniew Baranowski zaznacza jednak, że nie chodzi tylko o logo, ale w ogóle o „opracowanie nowego systemu identyfikacji wizualnej”.
Więcej na wyborcza.pl

Coraz więcej tej czerwieni w różnych  znakach ostatnio, czyżby spodobała się chińska symbolika koloru czerwonego? smoki też się pojawią pewnie…

PS. warto poczytć co Rafi napisał w powyższym temacie – Poczta Polska w kolorach McDonalda – choć nie z wszystkimi spostrzeżeniami się zgadzam :)


Karol:

Rebranding uważam za b. udany. W końcu znak jest na tyle prosty i miły dla oka, że chętnie na niego się patrzy. Dodatkowo jest w lekkiej perspektywie co może sugerować „poprawę świadczenia usług” – ale sobie teraz dośpiewałem.

Co do Rafiego, wchodząć na jego stronę rzuca się w oczy wielki czerwony kwadrat „Ja, Rafi” – Doda polskiego internetu kwituje innych a sama na etat frytki sprzedaje.

[…] O Poczcie Polskiej w kolorze czerwonym pisałem w czerwcu ubiegłego roku, w tym samym roku 2010 zmiany dokonała również BPost – poczta belgijska, która co prawda czerwona była już wcześniej, a i znak miała w miarę świeżej daty, to jednak tym razem poszła krok dalej w upraszczaniu znaku. […]

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi