Czarna zagadka

26 lutego 2009

O Czarnych Słupsk i ich pierepałkach z prawami do znaku pisałem w grudniu, Autor-klub 1:0, tymczasem 13 lutego br. klub poinformował już o nowym znaku.

nowe logo klubu Energa Czarni Słupsk

Ciekawe są dwie kwestie wspomniane na stronie klubowej. Pierwsza informacja, o autorach/autorze projektu, brzmi tak:

„Znak projektowała firma związana z Energą.”

Enigmatycznie, kto wie to wie, reszta nie musi. Druga zaś informacja zastanawia:

„W logotypie brak jest barw klubowych, niebiesko-czarno-czerwonych, ale nie oznacza to, że z tych barw rezygnujemy. Wszędzie, gdzie to możliwe: na flagach, szalikach, w kolorze strojów, nadal barwy będą eksponowane jako główne. Pozostają one jedynie poza logiem, co jest dopuszczalne. W rozmowach z projektantem sugerowaliśmy zawarcie barw klubu w logotypie, ale nie okazało się to możliwe ze względów graficznych.”

Grafik projektuje klubowi znak i nie uwzględnia barw klubowych, bo się nie da? Dziwne. A fiolecik się dał? dał, ale on ci jest Energi… Inna sprawa że w poprzednim też nie mieli. A tak jeszcze na marginesie – światła międzyliterowe i w „Energa” i w „Czarni” wyją, jak ta pantera…

źródła:
energa-czarni.pl
polskikosz.pl


Anonymous:

"..pruski…pruski…bo on się nazywa Pruski !!! Wawrzyniec Pruski, polski dziedzic !". Logiczne, że jak klub ma barwy niebiesko-czerwono-czarne, to w logo musi być fiolet. Nazwa "Czarni" zobowiązuje.

pracus:

Światła to pewnie wynik, równie głupiego, zastosowania obrysu na nazwie.
Mnie ciągle razi i będzie usilne odmienianie słowa "logo". To takie nieprofesjonalne.

Adam:

Pantera… Pan tera logo zrobi ;)

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi