Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie

24 maja 2010

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie ma nowy znak.

logo Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

Punktem wyjścia dla nowego logotypu jest literka 'K’ z drzwi Katedry Wawelskiej – symbol naszego miasta, Gwiazda Dawida oraz hebrajska litera 'kof’, od której zaczyna się hebrajska nazwa Krakowa.

symbolika znaku

Autorem nowego logo jest izraelski grafik Oded Ezer , który jest również autorem tegorocznego plakatu.

plakat 20 Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

autor: Oded Ezer

20. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie potrwa od 25 czerwca do 4 lipca 2010 (program)

Poniżej plakat ubiegłorocznej 19. edycji Festiwalu

plakat 19 Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

autor: Olgierd Chmielewski

Galerię wszystkich dotychczasowych plakatów (prace min. Ryszarda Horowitza, Rałała Olbińskiego, Lecha Majewskiego, Andrzeja Dudzińskiego) można obejrzeć na stronie jewishfestival.pl

Źródło: jewishfestival.pl


Marcin:

Ale co? Fajne, niefajne? Zawsze Pan komentuje, a teraz nic. Jakieś tabu?

Hm… może masz rację, że należało :) choć to, czy mnie się podoba, chyba nie jest wyznacznik aż tak ważny. Ale skoro ci to coś pomoże – znak mi się widzi bardzo zgrabny i podoba mi się tak forma, jak i przełożenie symboliki, choć zdaję sobie sprawę, że bez owego wyjaśnienia symboliki znak może być nie do końca zrozumiały. No, ale to impreza dla zainteresowanych kulturą żydowską więc da radę :) Podoba mi się też cała galeria plakatów festiwalu z racji różnorodności podejścia.

Piszesz tabu? a czemu brak mojego komentarza miałby wynikać z jakiegoś tabu, choć fakt, tu akurat trafiliśmy na wrażliwe dla Polaków pole – dla większości owa kultura jest o tyle tabu że bronią się rękami i nogami przed jej poznaniem, za to chętnie używając jako inwektywy słowa „żyd”, tym chętniej im mniej wiedzą o temacie, a czasem, paradoksalnie, i własnej genealogii.

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi