włoski plagiat

27 lipca 2011

I to na wysokim szczeblu plagiat, ministerialnym. Co prawda nie u nas a we Włoszech,ale wpadka jest na całego. Tym bardziej że nowy znak włoskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (Ministero Dell’Interno), projektu INAREA Identity and design Network, miał uświetnić 100 lecie tegoż ministerstwa. Info za repubblica.it.

nowe logo włoskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych
A tu pif-paf i…

Roy Smith - French Property Exhibition logo
oto wcześniejszy o trzy lata znak Roya Smith’a, zaprojektowany dla „French property exhibition”. Ten włoski znak nie jest tylko podobny, to jest ewidentny plagiat, mimo dodania bliku. Poniżej nałożenie obu znaków

nakładka 2 znaków
Żeby się komu nie wydawało, że takie mało znane, to logo Smith’a, trochę o nim w necie wzmianek jest, a i pokazane zostało, jak byk, i omówione w książce Davida Airey’a Logo Design Love. W polskim wydaniu tej książki znajdziecie znak Roya na str. 49.

Chyba należy się spore odszkodowanie dla Roya.

PS serdeczne podziękowania dla Michała Tadeusza Golańskiego za podesłanie tematu na FB :)

Roy Smith – French Property Exhibition logo

Ojojoj, ale pojechali.

pojechali lepiej niż nasi ;)))))))

Ciekawe tylko czyj był to pomysł (jakże naiwny) i kto za to wszystko beknie ;)

Szymon:

lepsi niż ksero

Można by ich wręcz do skanera przyrównać :P Chyba że pozyskali matryce do obróbki laserowej, wtedy byli dokładniejsi niż ksero i skaner razem wzięci ;-)

Haha, aż trudno uwierzyć.

Wcale nie tak trudno. mieszkam wsrod nich od dekady i zapewniam, ze kaszanka tutaj jest w sumie na porzadku dziennym. polecam przy okazji wygrana na logo Wiecznego Miasta – calkiem swiezy news, chyba nawet z tego roku… chwilka -> o tutaj jest http://roma.corriere.it/roma/notizie/cronaca/10_settembre_16/roma-nuovo-logo-1703773121090.shtml po prostu bomba! Polska nie musi sie swoich baboli az tak bardzo wstydzic :-D

witaj, mam nadzieję że jednak nie golas we Włoszech :) logo Roma jest super cool i very ;)
A co do tej naszej, niby tylko, babolizny – widzisz jak sobie tak wmówią że tylko u nas taki badziew i sto lat za murzynami to im raźniej, perspektywa się robi świetlista i nie ważne że to fata morgana :)

Podsyłaj kaszanę włoską jak możesz, będzie szersze spektrum ;) Pozdrawiam.

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi