Souvenir dla dużych dzieci

22 lipca 2008

Stałem się posiadaczem 3 figurek z serii przedstawiającej historyczne umundurowanie i uzbrojenie armii ottomańskiej. Świetna promocja historii i kraju. W końcu nie tylko dzieci to lubią, mężczyźni to także, ponoć, duże dzieci. Mnie figurki zauroczyły na tyle, że rozglądam się za powiększeniem „kolekcji”.

figurki

Precyzyjnie odwzorowane, w soczystych kolorach, jedyne zastrzeżenie mam do mało ciekawego kartusza z nazwą na podstawie, ale… przyszła mi, przy okazji oglądania ich i kwerendy w temacie, myśl taka – czemu nie u nas? Ubiory historyczne wojsk polskich są niezmiernie atrakcyjne, a i ubiór szlachty czy karmazyna ciekawy, że o pokazaniu strojów ludowych nie wspominając. Koszt jednostkowy wykonania niewielki, skoro wykonane z tworzywa, choć ręcznie malowane. Firma wyspecjalizowana w takich produktach jest i aż się pali do roboty. Może więc przy okazji szukania pomysłów na akcje promocyjne Polski, czy też co by tu zrobić pamiątką z tejże, ktoś pomyśli o takich hobbystycznych figurkach.

Jak by co służę informacjami.

A może to ja czegoś nie wiem i już są takowe w Polsce?


daneel75:

Z dzieciństwa (lata 80) pamiętam sprzedawane w sklepach z zabawkami figurki władców Polski. Wykonane były z plastiku, ale stylizowane na odlane z brązu. Ogólny wygląd i detale strojów poszczególnych figur zaczerpnięte były z pocztu Jana Matejki. Prezentowały się znakomicie.
Pozdrawiam
Daniel

mareksy:

a no bo nie i juz – Polski nie znasz? LOL

Anonymous:

Widział Pan, Panie Andrzeju polską maskotkę na Expo w Saragossie…? Hiszpański Fluvi nie jest ładny, ale przynajmniej jakoś zaprojektowany, a Apolonia… :-(
E.G.

Przyziemie nad chmurami,:

Daneel75
prawdę mowiąc nie pamiętam tych figurek, kojarzę jakiegoś husarza na koniu. Może masz jakąś fotkę, chętnie wrócę do tematu.

Mareksy
znam, ale miło pomarzyć :)

E.G.
chyba nie widziałem, jakąś fotkę lub link podesłałbyś?

daneel75:

Mimo, że posiadałem kilka figurek z tej kolekcji, do dziś nie zachowała się żadna z nich, ale poszperałem w internecie i znalazłem stronę jednego z kolekcjonerów. Fotografie większości figurek można znaleźć pod tym adresem:
http://www.arivaldus.republika.pl/

Przyziemie nad chmurami,:

Jakby co poszukuję brakujących figurek z tej serii
1. Dobrava
2. Bolesław Chrobry
3. Władysław Herman
4. Konrad Mazowiecki
5. Ludwik Węgierski
6. Jagiełło
7. Władysław Warneńczyk
8. Jan Olbracht
9. Anna Jagiellonka
10. August II
11. Stanislaw August Poniatowski

a także wszelkich informacji szczegółowych o czasie powstania, projektantach, wytwórcy itp.

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi