rządzi młot

4 grudnia 2013

W 2006 roku projektowałem herb klubu piłkarskiego Górnik Łęczna. Ówczesny zarząd klubu chciał mieć znak godny Ekstraklasy. Po dość długich pracach nad znakiem ostatecznie przybrał on taką formę, jak poniżej.

herb klubu Górnik Łęczna

herb mały klubu Górnik ŁęcznaKibice oczywiście woleli stare logo z młotem, ale zarząd postawił na swoim i jakiś czas znak funkcjonował. Po aferach futbolowych klub znikł mi z pola widzenia, a i sam, przyznaję nie interesowałem się specjalnie co z moim znakiem dalej się dzieje. Zajrzałem, po 6 latach, na klubową stronę. Rządzi młot, tak ulubiony przez kibiców wcześniejszy znak klubowy.

logo Górnika Łęczna

Może i mają rację, młot, to młot, poręczne narzędzie.


Słąwek:

Młot to chyba element tradycji dla klubów górniczych i dziwne, ze nie chcieli go w herbie

nie wiem czy dziwne, chcieli odejść od standardu młota i mieli prawo. Problem zresztą nie zasadzał się w samym elemencie młota, z tego co pamiętam kibice nie chcieli żadnej zmiany, w starym znaku, nawet liftingu. Zresztą ten sam argument pojawiał się przy zmodyfikowanym znaku Legii.

marek:

„zarząd klubu chciał mieć znak godny Ekstraklasy” – może to herb tylko na potrzeby ekstraklasy i po awansie powróci? ;-) młot(em) za karę po spadku :-)

Karol:

Proszę wybaczyć, jeśli Pana urażę, gdyż absolutnie nie mam tego na celu, ale logo Pańskiego autorstwa automatycznie kojarzy mi się z logiem Wisły Kraków. Nie wiem, może włodarzom klubu z Łęcznej chodziło o takie skojarzenia, ale – jeśli się nie mylę – znak ma na celu min. odróżniać poszczególne podmioty od siebie.

Nie nie urazi Pan :) proponuję zerknąć na herby klubów europejskich, bo do nich chciał nawiązać zleceniodawca stąd koło, piłka i tarcza. Czy się odróżniają? można sprawdzić.

Karol:

Piszę z pozycji sportowego laika, więc mogę operować tutaj tylko i wyłącznie własnymi, subiektywnymi odczuciami (dla przykładu: moja Żona nie podzieliła przedstawionego powyżej skojarzenia). Jedyne źródło, do którego mogłem się odwołać to wyszukiwarka grafiki google. Wśród „herbów” klubowych przedstawiających motyw futbolówki wkomponowanej w okrąg – przy pobieżnym przejrzeniu – zauważyłem tylko dwa: FC Pyunik oraz Zenit Moskwa. Nie neguję, że podobne zestawiania istnieją, nie dotyczą chyba jednak europejskiej czołówki.

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi