Plagiat vs inspiracja

21 czerwca 2008

Zagotowało się na forach webowych i dizajnerskich, bo niby czemu nie, skoro Microsoft w roli głównej, a mało chwalebnej, plagiatora.


Podobna czy taka sama forma? Inspiracja czy plagiat?

Zobaczmy jak wygląda forma jednego i drugiego znaku sprowadzona do skali szarości, to dla tych którzy uważają że, jak przeczytałem w jednej dyskusji, „schodki w obu znakach idą w innym kierunku”

Drobne różnice naturalnie są, niestety na niekorzyść znaku MTS O ile w znaku Kloepfer Holzbhandel jest zachowana perspektywa, dla całości a i poszczególnych belek, o tyle w znaku drugim perspektywy belek brak wogóle. Dla wątpiących nadal zrobiłem nałożenie obu wyrysów na siebie (czerwony Kloepfer, czarny MTS)

Może by i afery aż takiej nie było, gdyby nie kuriozalna odpowiedź Microsoftu na postawiony zarzut (cytat za GoldenLine):

W naszej opinii, logo do którego przesłał Pan link, nie jest podobne do przygotowanego przez nas logo Konferencji. Z przekazywanych nam informacji wynikało jednak, że zaproponowane przez nas początkowo logo nie było zawsze postrzegane, tak jak zakładaliśmy przy jego projektowaniu. Zdecydowaliśmy się zatem wprowadzić pewne zmiany, tak aby sprostać oczekiwaniom Klienta oraz innych zainteresowanych osób.

Niepodobne? jasne że nie, bo takie samo, poza kolorkiem i gorszym wyrysem. Toż trzeba być ślepym „na oba oka”, jak mawiał znajomy cieć, by pisać o podobieństwie, ale może są. Logo było inaczej postrzegane niż zakładali? wolne żarty. Zmienili jednak na inne, co prawda za daleko toto nie odeszło, no ale zamiast o plagiacie można teraz mowić o inspiracji.

Smród, jak zwykle, pozostał.


mareksy @ crmtm:

No, kurcze, jak im zagroziliśmy sprawą o plagiat naszych jelonków w promocji Office dla domu, też jakoś sobie odpuścili, ech ten Microsoft… a kto się dopuścił plagiatu?

qart:

to ze na moim zasciankowym rynku spotykam sie z ta procedura juz nie dziwi, ale szokuje mimo wszystko ze robia to duze firmy, IKONY mozna by rzec… afera z loża a5, no i Microsoft… fuj. Ale co sie dziwic skoro takie rzeczy zaczynaja sie w zarodku. oto przyklad: http://www.brunner-folien.de/ i odpowiedz: http://www.studiopunkt.pl …, ach coz za swietne logo powiadaja miejscowi zachwyceni, co za rozwiazanie!! pytam: plagiat czy inspiracja?? przypadek? z pewnoscią. buchacha. zadziwiajace tylko, ze branza jakby zblizona…wiec ani przypadek ani inspiracja, tylko OBCIACH

Przyziemie nad chmurami,:

UWAGA
na link w notce qart'a, do strony studiopunkt, po kliknięciu następuje atak konia trojańskiego
vide – Kaspersky Internet Security 7.0 -The requested URL http://www.studiopunkt.nazwa.pl/ is infected with Trojan-Clicker.HTML.IFrame.jk virus

Tak więc sam nie sprawdziłem i trudno mi się odnieść do opisu nie weryfikując. Z drugiej strony lepiej niezweryfikować za to mieć spokój z trojanem.

qart:

sprawdzilam, znajomi tez, nie wiem skad ten atak, u nas nic takiego nie nastepuje, moze NOD to skutecznie blokuje.Bardzo dziekuje za wazna informacje i zapewniam ze nie bylo moim zamiarem rozsiewanie trojanow bron boże! chetnie wysle logo studia punkt w jpg, jesli to oczywiscie uzna ktos za godne uwagi :)

Przyziemie nad chmurami,:

Przepraszam, nie bierz tego do siebie, w końcu to nie Twoja wina.

Sprawdziłem przed momentem i mam efekt jak opisałem wyżej.

Po włamie na moje strony może jestem trochę przeczulony ale… lepiej dmuchać na zimne.

Jeśli możesz to podeślij to logo w jpg.

pozdrawiam

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi