ostra selekcja

6 maja 2011

Przede wszystkim bardzo dziękuję wszystkim Autorom za poświęcony na przygotowanie projektów cenny czas i liczny udział w zabawie. Twarde prawa zasobu nagród, czyli niestety jednej, są nieubłagane zatem trzeba wybrać Tego Jedynego lub Tę Jedyną, w których dobre ręce trafi książka.

Ilość prac przerosła moje oczekiwania, ale i bardzo ucieszyła, z racji zaś specjalności tematu spowodowała trudny wybór, także ze ze względu na powtarzalność niektórych konceptów. Bardzo dziękuję za głosowanie, a szczególnie cenne komentarze, na ich podstawie przyjąłem kryteria  kolejnych wykluczeń i tak:

1. odrzucone zostały pojedyncze przekreślenia poziome, z racji występowania takiej formy litery Ż w odręcznym zapisie
2. odrzucone zostały pojedyncze przekreślenia pionowe, jako wzorujące się na  $
3. odrzucone zostały podwójne przekreślenia poziome, jako wzorujące się na symbolu Euro
4. Odrzuciłem formy abstrakcyjne, jako nie do końca zrozumiałe, a i stwarzające problem odręcznego zapisu
5. sprawdzenie wyselekcjonowanych znaków w odręcznym zapisie

Po tej selekcji zostałem z 2 projektami, oba moim zdaniem mają potencjał  i chyba muszę to poważnie przemyśleć… do jutra.

Aby jednak usatysfakcjonować wszystkich biorących udział, tak jak obiecałem, prezentuję wszystkich autorów i ich zgłoszone na 2 Książkurs projekty.

Miłego oglądania, jutro ogłoszenie zwycięzcy.


AL:

„2. odrzucone zostały pojedyncze przekreślenia pionowe, jako wzorujące się na $
3. odrzucone zostały podwójne przekreślenia poziome, jako wzorujące się na symbolu Euro”

Takie sobie uzasadnienie ale rozumiem, że zostało by zbyt wielu finalistów? :)

akurat te uzasadnienia mają swoją rację Al, skoro zabawa twórcza to oba przekreślenia trochę idą na skróty, choć pewnie w prawdziwym projektowaniu symbolu byłyby sądzę uzasadnienie faktem właśnie nawiązania. Fakt jednak że były także pomocne w selekcji :)

…a nie mówiłem, miał powiedzieć, bo przecież wskazywał na ten i pozostałe felery znaków, tu wymienione, już pod poprzednim wpisem.

Super przyjemna ta przeglądarka flashowa :)

[…] że Wam się spodoba, jak poprzednie edycje. Dla przypomnienia mieliśmy już zabawę monogramem, projekt znaku dla złotówki i projekt własnego sigillum (pod linkami można obejrzeć nadsyłane projekty). Tym razem temat […]

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi