tfurcza Polska

13 grudnia 2011

Kiedyś zacząłem zabawę w System PL. No i poszedł ów system w lud, i stało się, co się stało, czyli ludycznie ewoluował i tfurczo oklapł.

przyklapnięta Polska

Za to ile opinii o genialności owego przyklapa…. Jak to na Digarcie….

Autor: „iforin” o sobie –” Nie idę tędy, którędy podążają nowe trendy.”. Nooo… nie idzie.


Karol Oponowicz:

Tylko mam takie wrażenie, że Forin był pierwszy, bo płyta tylko dla dorosłych wyszła 26 lutego 2010, ale okładka była znana bodaj na miesiąc przed wydaniem tego albumu.

wrażenie powiadasz, no, jeżeli 5 czerwiec 2009 był później, to masz rację ;) szkoda że nie sprawdziłeś co pod linkiem o systemie PL, do końca – http://www.alw.pl/2009/06/polska-jest-ok/

dawid:

Witam. Tylko to dotyczy okładki OSTRego „Tylko dla dorosłych”, premiera płyty to 26.02.2010. A Pana wpis dotyczący tej grafiki wyszedł zaledwie tydzień później. Więc autor zapewne nieświadomie powielił Pana pomysł :)

dawid:

przepraszam, tydzień wcześniej :)

no, jeżeli 5 czerwiec 2009 był tydzień wcześniej, to masz rację ;) szkoda że nie sprawdziłeś co pod linkiem o systemie, do końca, czyli kiedy się to zaczęło, ale pomogę – http://www.alw.pl/2009/06/polska-jest-ok/

Mówi się, że „naśladownictwo najwyższą formą uznania” – i tu zasłużone gratulacje dla ALW!
Nie zmienia to jednak faktu, że dla wielu (i najpewniej tu jest podobnie) jest to raczej „najłatwiejsza forma zarabiania”. Warto by dojść gdzie dokładnie ta napełniona w ten sposób kieszeń się mieści… bo ów „Forin” jest najwyraźniej jedynie kolejnym ogniwem w łańcuchu (wykonał „wielce twórczy” plakat używając tego co ktoś wcześniej „stworzył”, czyli płyty, okładki itp.)

Po wyjaśnienia i ew. zawartość kieszeni można by (ja osobiście uważam, że należy) zgłosić się do wydawcy/producenta/MC, czyli tu: http://www.ostr.net/

Nawet można od ręki dzwonić ;) numer jest na płycie :)
http://kulikmagik.wrzuta.pl/obraz/aoJwzZc5wnZ/o.s.t.r.-tylko_dla_doroslych_okladka

Bardzo ciekaw jestem ew. skutków. Zwłaszcza, że Twój pomysł na „System PL” naprawdę lubię (nawet trochę w kierunku „zazdroszczę”) :)

Miło mi szczególnie po tym – „(nawet trochę w kierunku „zazdroszczę”) „, ale w sumie nie to mnie boli, co opisałeś, a to przyklapanie bez sensu. Ta Polska taka kontenerowa, by nie rzec kartonowa, się zrobiła czyba z braku na nią pomysłu, to juz lepiej jak by zerżnął.

Karol Oponowicz:

Panie Andrzeeeju, ale tu zupełnie nie ma nawet mowy o plagiacie, czy też nawet inspiracji Pańską pracą, dam sobie obciąć paznokcie, że Forin nawet nie widział Pana pracy.

Tytuł albumu: „tylko dla dorosłych”, stąd proste skojarzenie – http://news.astronet.pl/print.cgi?3220 – a stąd już nie daleko jest do tego jak to Pan określił „przyklapa”.

Pozdrawiam !

a czy ja gdzieś użyłem słowa „plagiat” ? ale na Twoim miejscu z tym obcinaniem bym bardzo uważał ;)

dawid:

a to przepraszam

sebastian:

no cóż — pewne symbole i skojarzenia pojawiały się kiedyś i będą się pojawiały niezależnie od siebie. wbrew pozorom nie różnimy się aż tak bardzo od siebie żeby myśleć na zdecydowanie różne sposoby :)

Masz Sebastianie całkowitą rację, ja tylko nie lubię wykoślawiania tej Polski bez sensu, aby było. No ale jak widziałeś pewnie po orlidom.pl taka moja fobia :)

Paweł:

Szczerze mówiąc to jest Pan teraz po prostu śmieszny.

Masz rację, czepianie się kulfonów, to przecież śmieszne. Też boki zrywam.

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi