Orla tragedia

20 maja 2011

Pojawiło się nowe logo Ministerstwa Gospodarki… no i jest, mówiąc krótko,  tragicznie.

nowe logo Ministerstwa Gospodarki

– Ministerstwo Gospodarki jest profesjonalną, efektywną instytucją, działającą na bazie systemu zarządzania jakością. Chcemy, aby było to widoczne także w oprawie wizualnej resortu. Nowy system identyfikacji pomoże upowszechniać w świadomości obywateli i partnerów zagranicznych wizerunek ministerstwa jako instytucji nowoczesnej i godnej zaufania – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

No to mam nadzieję Panie Premierze że nie taką profesjonalność jak w rysunku i barwie Orła Białego miał Pan na myśli. Mamma studio poszłobowiem z orłem totalnie na skróty i jest plama. A nawet dwie plamy, pomijając cały wyrys Orła, warto zwrócić uwagę na dwie: pierwsza plama to cała głowa – cuś zastępujące koronę, język zlany w jedno z dziobem.

nowe logo Ministerstwa Gospodarki - detal głowa orła

Druga plama to w ogonie, bo grafik nie wiedział pewnikiem jak sobie z nim poradzić i usunął detali za dużo. Ogon w końcu mało ważny no nie?

nowe logo Ministerstwa Gospodarki - detale orła

Błędów w rysunku Orła jest niestety dużo więcej. Ot zrobili kontrę wyrzucili z czapy nieco szczegółów i wio. No ja przepraszam, ale robili to profesjonaliści na odpieprz, czy jak?

Najlepsza jednak, zostawiłem sobie toto na koniec, jest barwa Orła, rewelacja zupełna. Orzeł Biały jest szary !! To rzeczywiście duże nowatorstwo i ogromny krok na drodze postępu w psuciu wizerunku godła państwowego.

Orla tragedia.

PS. Bardzo dziękuję Mieczysławowi za podesłanie linka.

PS Więcej o herbie RP na stronie projektu Orli Dom.


Faktycznie zabawna kolorystyka :)

Wiesław:

I jeszcze zielony element w znaku ;-) Przypadek?

Mamastudio to nie profesjonaliści, a jedynie koledzy królika. :]

Osobiście uważam że określenie ,,tragedia” jest nieco na wyrost. Podoba mi się kolor ( odcień szarości )i całkowicie nie razi że ów orzeł nie jest biały, przeciwnie. Również sama czcionka bardzo fajna. usuwanie detali i upraszczanie godła sprawiając że jest ono bardziej przyjazne, okrągłe i nowoczesne sądzę że jest dobrym zabiegiem ale w tym przypadku rzeczywiście można przyczepić się do samego wykonania. Słaby i dziwny jest też dół owe 2 klocki i zieleń jest nieestetyczna i przypadkowa.
Jeżeli autorzy to mamastudio.pl to nieco dali plamę, to świetna agencja bradingowa i bardzo fajnym portfolio.
pozdrawiam

Jak to będzie jakaś kaczuszka, to może sobie być i fioletowa, i tęczowa, i jakakolwiek kolorystycznie inna, jednak jak używamy symboliki narodowej, to bez takich wolt od czapy. Już NIK zwracał uwagę na niezgodne z Ustawą o godle stosowanie symboliki ale to widać głos na puszczy. Za chwile się okaże że kolejny tfurca napisze „Żeczpospolita”.

JW:

Coś temu orłu się nogi w kolankach wygły jakoś tak dziwnie i chyba szyja mu się zaczyna urywać. Trochę żal ptaka :(

Wacław:

w „Orlim gnieździe” pisał Pan, że brakuje wersji uproszczonej Orła, bardziej heraldycznej, o mniejszej liczbie szczegółów. Mamastudio poszło chyba właśnie tym tropem.
a co do koloru Orła, to jest przecież wersja biała na apli. różne wersje, do różnych zastosowań.

Zgadza się, nie tylko pisałem ale i pokazałem, ale ktoś uznał w Mama studio że na skróty szybciej. Uproszczenie musi być konsekwentne, nie może wyrzucać części detali, vide właśnie dwa zaznaczone miejsca, a drugą część zostawiać.

[…] o orle w logo Ministerstwa Gospodarki że tragedia, wskazałem zakreśleniem najbardziej puszczone obszary tej modyfikacji, ale co […]

Krzysiek:

Orzeł orłem, uproszczony brzydko. Ale te dwa klocki na dole? Pokazują stan gospodarki narodowej? Bo jakoś tak zawalenie wyglądają.

może to efekt domina…

[…] dużo było rozglądania się po orłach, a to za sprawą biedoszaraczka z Ministerstwa Gospodarki. Przy okazji porównań wyłuskałem iż w lubelskich uczelniach same orły, znaczy nie o […]

[…] ile miałem zastrzeżenia do orła Ministerstwa Gospodarki, o jego biel i formę, to tu bieli co kot napłakał a orła brak całkowicie. Choć właściwie w […]

[…] sporo pieniędzy na wprowadzenie nowej identyfikacji. Nowej nie musi oznaczać, że dobrej i pozbawionej błędów. Nowy znak nie grzeszy dobrą typografią. Za to w logo sprytnie udało przemycić się wiodący […]

[…] ministerialne wypociny. By wspomnieć w tym miejscu kuriozalnego orzełka Ministerstwa Gospodarki alw orla tragedia w wersji „low visibility” alw molestowanie […]

[…] nieszczęsny szary orzeł Pawlaka (Ministerstwo Gospodarki), o którym pisałem na blogu – „Orla tragedia” i „MG – detale […]

Krzysztof:

„Pojawiło się nowe logo Ministerstwa Gospodarki… no i jest, mówiąc krótko, tragicznie.”
a teraz ???? podaję link http://www.mg.gov.pl/
Idąc dalej tym tropem zapoznałem się z Systemem Identyfikacji Wizualnej MG na stronie http://bip.mg.gov.pl/Patronaty/Logo+Ministerstwa+Gospodarki i co??? ano Orzeł Biały ale na „czerwonej apli” zabroniony, ciekawe komu za to szafot się należy???
Idę dalej i w Księdze Marki Polskiej Gospodarki (http://www.mg.gov.pl/Fundusze+UE/POIG/Marka+Polskiej+Gospodarki/Ksiega+Marki+Polskiej+Gospodarki) co widzę ??? oto Orzeł Biały na zakazanej czerwonej apli. Brak konsekwencji czy głupota ludzka??? Co na to Orzeł Biały???

[…] ciemnoszarego orła, w zastępstwie naszego, białego. Może u nich szare=białe? Pisałem o tym orzełku Ministerstwa Gospodarki w roku 2011, jak widać od tamtego czasu nic się nie […]

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi