Mono Książkurs

23 sierpnia 2010

MONOGRAM – z greckiego. monos – pojedynczy oraz gramma – znak, litera – to 2-3 litery powiązane kompozycyjnie. Stosowany niegdyś do znakowania zastaw stołowych, sztućców, haftowany na pościeli i ubiorach czy grawerowany na biżuterii. Na przełomie XIX i XX w. na tyle popularny, że wydawano wzorniki monogramowe, z przykładami do haftu czy grawerowani, teraz znów wraca do łask. Nie jest już co prawda haftowany na wnoszonych w posagu kompletach pościeli, czy kompletach sztućców, ale wraca na wizytówkach i papeteriach. Bywa i nawiązujący do tradycji, szczególnie w formie pisanki czy ozdobności, jak i bardziej nowoczesny, idący w kierunku prawie ascetycznych form, nieczytelnych na pierwszy rzut oka liter, dostosowany do współczesnych percepcji i możliwości ekspozycji.

Przywołałem temat monogramu nie bez przyczyny. Mam otóż zdublowaną książkę LogoLounge: 2,000 International Identities by Leading Designers [Paperback] i chętnie oddam ją w dobre ręce.

Ale jak sprawdzić, że dobre te ręce? postanowiłem więc zrobić małą rywalizację zainteresowanych – Mono Książkurs.

Mono Książkurs – warunki:

Ksiązkursowicz podsyła wykonany przez siebie i dla siebie monogram, zgadzając się na jego opublikowanie na moim blogu. Warunki techniczne: Czarno-biały w jpg lub gif, max 450×450 px, max 72 dpi. Mile widziany komentarz.
Zabawa trwa do końca września, 30.09.2010. Po zakończeniu nadesłane prace pokażę na blogu, a dwuosobowe jury wybierze Dobre Ręce, w które trafi książka.

Aha, jeszcze adres mailowy – alw/małpa/post.pl, w temacie „Mono Książkurs”


Witam.
Panie Andrzeju? Czy łanonimowo tyż można? Dajmy na to, zaprojektowałbym monogram na bazie mojej ksywki? ;-)

Niestety nie Endi :) warunki są jednakowe dla wszystkich.

[…] propos monogramów, a właściwie na marginesie monogramowego książkursu – mój projekt monogramu osobistego, z ubiegłego roku, stworzony dla Pani Elizy […]

[…] i zawalonym pracami Kolegom przypominam: zostały jeszcze 4 dni na podesłanie monogramów na Książkurs – deadline 30.09.2010. Książka czeka. Pokaż […]

Przyznam, że czekam niecierpliwie!

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi