laureat książkursu nr 5

26 kwietnia 2013

Zanim ogłoszę laureata mała konstatacja, smutna. Przyznam, że nie oczekiwałem sztucznego nabijania głosów i konieczności dokładnego ich weryfikowania, niestety, okazałem się optymistą zbyt wielkim. Zatem, po doświadczeniu tego książkursu, z góry informuję – w kolejnych edycjach będzie jury i koniec,  jednoosobowe czy wieloosobowe, ale koniec z vox populi.

Sprawa druga – nagrody. Niestety nie udało mi się zgrać logistycznie wysłania nagród w ramach jednej paczki, za co serdecznie przepraszam, zatem zwycięzca dostanie książki, ufundowane przez Pawła Tkaczyka i Andrzeja Gołąba, bezpośrednio od fundatorów.

A teraz podsumujmy głosowanie, które odbywało się dwutorowo – na blogu i na Facebooku. Zacznę od Facebooka gdzie głosy oddawane były tylko na dwie propozycje nr 3 i nr 8. Co ciekawe nie pojawiła się żadna inna opcja. Walkę na fejsie wygrała propozycja nr 3, stosunkiem głosów 8:6. Na blogu, nieco odmiennie niż na FB, głosy oddawano na więcej projektów – 3, 7, 8, 10, 12, 13 i 15. Dominowały jednak dwie dokładnie te same propozycje (3 i 8), ale wynik końcowy był odwrotny – zwyciężyła praca nr 8, stosunkiem głosów 18:14

Po zsumowaniu obu wyników głosowania Vox Populi ogłaszam za zwycięzcę projekt nr 8, autorstwa Krzysztofa Malika,  który wygrał stosunkiem głosów 24:22 z projektem nr 3.

projekt "zawieszonej kawy" Krzysztofa Malika, zwycięzca Książkursu nr 5„Zawieszona kawa”, autor Krzysztof Malik.

Gratuluję i uprzejmie proszę autora nagrodzonej pracy o  podanie adresu wysyłkowego.

Są już kolejne plany książkursowe, zatem do następnej zabawy projektowej zapraszam już teraz, szczególnie tych co przegapili termin i niestety nie wzięli udziału w tej edycji.


Bartek:

Panie Andrzeju, konkurs mamy już zakończony ale brakuje mi pańskiego komentarza, co do zgłoszonych projektów. Zawsze jest to cenna wskazówka co do przyszłych działań projektowych. Jeśli znajdzie Pan chwilę czasu to prosiłbym o napisanie kilku słów.

Pozdrawiam.

postaram się w osobnym tekście ująć kilka uwag

Kuba:

Pomimo tego, że jeszcze nie brałem udziału w ksiązkursie to też jestem za tym żeby w następnych edycjach konkursu decydowało jury. Z obserwacji wynika, że przy vox populi ludzie zaczynają uruchamiać swoich znajomych do głosowania a za tym idzie mało obiektywna ocena prac.

Pozdrawiam

to tylko jedna strona medalu, pojawiły się też głosy nabijane przez jedną osobę, co mnie bardzie zmartwiło.

Vox Populism:

I Pan taki spec od regulaminów, nie przygotował się na taką ewentualność? Niebywałe ;) Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, zupełnie przypadkiem pojawiły się dzięki temu ciekawe linki do turystycznych stron, a ja właśnie planuje wakacje! Dla przykładu Pani Małgorzata ze swojskich klimatów tak zachwala swoją ofertę że i na facebooku i pod artykułem nie omieszkała się zareklamować. Nie wiem jak Pan ale ja czuje chyba swojski smrodek i wybiorę raczej jakieś ciepłe kraje ;) Na przyszłość szanowne jury w Pana osobie niech decyduje ;)

czy nie przewidział, owszem przewidział, ale nie oczekiwał :) cóż mimo wszystko wierzę w ludzi :)

Marcin Koszyński:

Właśnie tego się obawiałem. Zatem… w następnym książkursie wystartuję :)

Gratuluję zwycięzcy. Również na ten projekt zagłosowałem mimo, że sam startowałem :) i popełniłem coś innego. Pozdrawiam i dziękuję za oddane głosy na mój projekt. Mało ich było ale zawsze coś ;)

Krzysztof Malik:

Dziękuję wszystkim za głosy oddane na moją pracę oraz Panu Andrzejowi za sam temat na znaczek. Zdaję sobie sprawę, że mój znaczek nie jest doskonały i zawsze można coś tam poprawić, ale w takiej formie postanowiłem go zaproponować i niech tak zostanie. Nie ukrywam, że patrząc na pozostałe propozycje mogę stwierdzić, że konkurencja była duża i mój największy konkurent – praca nr 3 również ma coś w sobie. Czekam jednak na kilka słów komentarza od Pana Andrzeja. Pozdrawiam.

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi