książkurs nr 4

9 stycznia 2013

Zaczynamy kolejną zabawę projektową, mam nadzieję że Wam się spodoba, jak poprzednie edycje. Dla przypomnienia mieliśmy już zabawę monogramem, projekt znaku dla złotówki i projekt własnego sigillum (pod linkami można obejrzeć nadsyłane projekty). Tym razem temat trochę z innej beczki, pozwalający, jak sądzę, na szersze pokazanie własnych możliwości warsztatowych i kreacyjnych.

książkurs nr 4

Temat:

„znak przyjaźni polsko-polskiej”

Warunki:
a/Jedynym wymogiem jest ciepły/przyjazny/pozytywny wydźwięk znaku, choć dopuszcza się ironię, kpinę i dowcip. Wszelkie materiały obraźliwe nie mają szans, żadnych.
b/ Każdy uczestnik może przesłać dowolną ilość projektów, czarno-białych i kolorowych. Dopuszcza się grafikę, malarstwo, fotografię, również rzeźby (prośba o nie nadsyłanie mailem  oryginałów rzeźb, wystarczy fotka).
b/ Książkursowicz podsyła mailowo wykonane przez siebie projekt/projekty na adres: alw/małpa/post/kropka/pl. W temacie maila wpisać – „znak P-P”, wyrażając tym samym zgodę na opublikowanie pracy na blogu alw.pl. Konieczne wskazanie autora pracy. Prace anonimowe nie będą przyjmowane i już.
d/ Projekt w formacie JPG, najdłuższy bok nie może przekraczać 450×450 px.

Termin ostateczny, nie mylić z sądem ostatecznym, upływa 7 lutego 2013

Nagrody: Jak to w książkursie, książkowe +. Na razie tylko krótka informacja: są już 4 książki i upominki. Nagrody oraz darczyńców zaprezentuję osobno, na blogu, w czasie trwania książkursu. Decyzję o podziale nagród podejmie Wysokie Jury.

Jury: Jak zwykle tendencyjne.

Po zakończeniu nadsyłania prac zostaną one przepuszczone przez tryby wysokiego jury, a następnie pokazane na blogu alw.pl ze wskazaniem zwycięzcy/zwycięzców, Dobrych Rąk, w które trafią nagrody.

Niniejszym ogłaszam książkurs nr. 4 za otwarty.

***
Informacja dla potencjalnych kolejnych darczyńców nagród:
I Ty możesz zostać mecenasem! Serio. Każdy darczyńca ofiarowujący książkę, lub inny upominek, na nagrodę może liczyć na ciepłą wzmiankę o sobie, wraz z linkiem, oraz wdzięczność obdarowanych.
Uwaga: w tym książkursie nie są przyjmowane nagrody o dużych gabarytach, jak wille, samochody, jachty itp. Takie nagrody zostaną przeznaczone dla książkursu nr 5.


Hmmm, szkoda, że w tym konkursie nie ma do wygrania willi, zwłaszcza takiej z basenem i w dodatku leżącej gdzieś w ciepłym kraju :) Jachtem lub samochodem też nie pogardziłabym. Z niecierpliwością czekam zatem na następny książkurs

też żałuję, ale niestety decyzja zapadła, żadnych dużych gabarytów ;)

jw:

W wymogach napisano „Projekt w formacie JPG, 450×450 px, rozdzielczość 72 dpi”. No to proszę o wyjaśnienie. Jaki sens ma podawanie w wymogach rozdzielczości wyrażonej w dpi, czy wielkość w px nie jest w tym przypadku jednoznaczna i wystarczająca?

pewnie żaden :) wyszło trochę masło maślane, już kasuję.

jw:

Dzięki. Może wyszło na to, że się czepiam, ale strasznie mnie denerwuje jak ktoś używa rozdzielczości dpi w takim kontekście. Nie wiem czemu ale zdarza się to całkiem często.

nie ma sprawy, w tym akurat popełniłem błąd we wcześniejszym książkursi, wtedy nikt nie zgłosił błędu, a teraz przekleiłem. Mój błąd.

Zanim się wszyscy pobiją o ppi, zaznaczę, że nie widzę możliwości wygrania w konkursie, w którym trudno jest przeskoczyć symbol konkursowy w konkursie na konkursowy symbol.
#chcemto i gratuluję!

[…] lista nagród w Książkursie nr 4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim […]

Hmm… Brzmi interesująco (nie wiem, dlaczego przegapiłem ten wpis wcześniej). Ale czasu trochę jest, może znajdę chwilę, żeby coś z siebie wydusić. Mam chrapkę na nagrodę książkową – jest ostatnio bardzo popularna :)

[…] Tak tylko przypominam, o zbliżającym się terminie końcowym, nadsyłania projektów na książkurs nr 4. Został tydzień, a ja już czekam z całym majdanem nagród, na wasze prace do 7 lutego. A dla […]

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi