Wally Olins chciałby…

1 listopada 2007

Temat promocji Polski na profesjonalnym poziomie wyhynął był jakieś cztery lata temu. Od trzech lat, na zlecenie Krajowej izby Gospodarczej i za jej pieniądze, zajmuje się tym niebyle sława – Wally Olins. I co z tego wynika? Ano tylko tyle że niewiele można zrobić bo… jak podaje Przekrój:

Wally Olins chciałby wypromować markę Polska, ale polityka PiS mu to utrudnia. Do tego Olins wystawił właśnie cenzurkę rządowi PiS w brytyjskiej gazecie DailyTelegraph. Braci Kaczyńskich nazwał z punktu widzenia public relations katastrofą szargającą imię kraju i dodał: w obecnej sytuacji niewiele możemy zrobić, żeby pomóc Polsce. Szkoda, bo wszystkie założenia planu Olinsa dla Polski, łącznie z kampanią wizerunkową, są już gotowe” .

Wiadomości Onet.pl rozpoczynają artykuł na ten temat tak:

Brytyjski ekspert zatrudniony przez polską Krajową Izbę Gospodarczą uważa, że notowania Polski w świecie są osłabiane przez „kontrowersyjnych bliźniaków” kierujących krajem – pisze brytyjski dziennik „Daily Telegraph”.

i konkludują za „Daily Telegraph” tak:

Jednak wobec „rozpętanej przez Kaczyńskich negatywnej machiny public relations Olins i jego zespół poddali się” – pisze „Daily Telegraph”. – Spauzowaliśmy i czekamy na wynik wyborów – cytuje dziennik Olinsa .

Wynik wyborów już znamy, ciekawe kiedy poznamy dalsze losy projektu.

———-
źródła:
Przekrój z 11.10.2007 r.,
Onet.pl
internetPR


[…] 3 promocja kraju jak leżała tak leży, Olins zaczął i nie dokończył, bo nie było z kim gadać. Decydenci nie zainteresowani promocją Polski. I każdy sobie rzepkę […]

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi