Tajne logo

14 sierpnia 2009

Wojsko Polskie zafundowało sobie logo promocyjne

logo promocyjne WP

autorem jest Andrzej Pągowski.

Wedle informacji Gazety Wyborczej znak wybrano w konkursie. I tu ciekawostka: na stronie wojsko-polskie.pl /zrzut poniżej/ widnieje już nowy znak, ale próba znalezienia, dokopania się do jakiejś informacji o tym konkursie i innych pracach konkursowych okazała się bezowocna. Owszem jest, nawet podwójnie podana informacja, ale o innym, też na znak promocyjny

Za to w zakładce Download znalazłem sam znak, chyba, bo ikonki nie pokazali,


z takim oto promocyjnym przesłaniem:

Nazwa pliku: Logo MON w formacie *.jpg
Dodano: 2008-07-30 11:03:34
Opis: Logo MON w formacie *.jpg – spakowane programem WinZip – do rozpakowania potrzebne hasło o które należy się zwrócic do DWiPO MON na adres: promocja_obronnosci@wojsko-polskie.pl

Znaczy tajne/poufne. A swoją drogą ciekawe czy trzeba uzasadnić podanie i dołączyć zaświadczenia. Ot promocja, w stylu moro.

Małe uzupełnienie: artykuł „Logo armii”, w Polsce Zbrojnej, z wypowiedziami Andrzeja Pągowskiego. Moją uwagę zwróciła jednak ta wypowiedź:

„Chcielibyśmy od razu rozdawać gadżety z nowym znakiem czy ufundować wszystkim żołnierzom i pracownikom koszulki z nim, ale na razie nie mamy na to pieniędzy i musimy wprowadzać logo metodą małych kroków”, mówi Michał Łazowski

Na białych może być super i prawie jak Coca-Cola.


Anonymous:

Dla mnie ten znak nie wygląda zbyt poważnie, a na pewno nie na miarę takiej instytucji, która ma się kojarzyć przede wszystkim z dyscypliną i zorganizowaniem.

Anonymous:

ciekawostka na temat tego logotypu :) http://i27.tinypic.com/wahvnc.png

Przyziemie nad chmurami,:

To akurat, Anonimie, ŻADNA ciekawostka, tylko brak podstawowej wiedzy autora tego porównania tak o koronach heraldycznych jak i koronie w symbolice naszego wojska, że pominę fakt iż ma kłopot ze wzrokiem nie widząc różnicy kształtu.

Anonymous:

A mnie to logo przypomina stare logo Telewizji Polskiej, to które przez kilka lat było obecne na granatowym zegarze – tłuściutkie TP. Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do ostatnich propozycji Studia P. Choć z drugiej strony – ile lat można tryskać kreatywnością?

olczak:

To już nawet nie jest tylko nasz lokalny obciach, który można stłumić w zarodku, tylko wielka gafa rangi państwowej. Masakra.

[…] faktu stworzenia owego logosa – bezlitośnie skrytykowanego nie tylko przez fachowców od brandu alw Tajne logo lecz także i przez blogerów, którzy na tym wyjątkowo nieudacznym znaku graficznym nie […]

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi