Rio 2016

2 stycznia 2011

Od Joao dostałem krótki mail, jedno słowo „see” i dołączony link, prawdę mówiąc potraktowałem to jak najzwyklejszy spam i miałem już wyrzucić do kosza, ale jednak kliknąłem link, a tam strona agencji Tatil z nowym logo olimpiady w Rio de Janeiro 2016.

Niestety moja znajomość portugalskiego jest zerowa a tłumacz mr G jeszcze nie jest tak miły by pomóc zrozumieć opis na stronie agencji Tatil.

Polecam za to obejrzenie wideoprezentacji, co prawda i tu większość czasu zajmują wypowiedzi zespołu, ale i tak warto obejrzeć pojawiające się migawki z prezentacją idei i rozwojem koncepcji do ostatecznego kształtu znaku. Szczególnie dedykuję Pawłowi Tkaczykowi, bo to dobry przykład jak pokazywać proces kreacji znaku.

Rio 2016 from Tátil Design de Ideias on Vimeo.

Wszystko fajnie, ale dla pewności, czy to aby prawdziwe i ostateczne logo, w końcu kandydackie było inne, sprawdziłem w necie i okazuje się że info o oficjalnej prezentacji znaku podała również nasza Gazeta Wyborcza:

„Na plaży Copacabana w Rio de Janeiro w sylwestrową noc zaprezentowano oficjalne logo igrzysk olimpijskich w 2016 roku. Odsłonięcie symbolu obejrzał ponad milion widzów, którzy przyszli świętować nadejście nowego roku.”

Koncepcja, moim zdaniem, jest ok. Co prawda GW widzi tam jakieś motylki, ja widzę 3 ludzi, ale czy to istotne kto co widzi jeśli nie jest to negatywne?  Męczy mnie tylko jedno, przy okazji – skąd i po co ten pomysł na tworzenie najpierw znaków kandydackich, funkcjonujących i zapadających w pamięć ludzi przez lat kilka, by po wygraniu rywalizacji zaczynać od nowa tworzenie czegoś zupełnie innego?


Zawsze możesz skorzystać z ich angielskiej wersji językowej strony. ;]
http://190.120.238.234/en/

Bije się w piersi nie zauważyłem :) wielkie dzięki za podpowiedź z linkiem.

Ubuntu, Golden Line… czy oni nie mogą ukraść jakiegoś mniej utartego schematu? ;)

Karol:

Z miła chęcią zobaczył bym brand manual do tego :) Rozpoczynam poszukwiwania….

Daj znać jak ci się uda, sam jestem ciekawy po tej prezentacji.

eazyone:

…”Koncepcja, moim zdaniem, jest ok. Co prawda GW widzi tam jakieś motylki, ja widzę 3 ludzi”…

A ja tam widzę wyraźnie napisane RIO. Zresztą chyba nie przypadkowo użyto takiej a nie innej czcionki w Rio 2016. No chyba, że to już moja bujna wyobraźnia zaczyna działać :)

Myślę że jak najbardziej wszystko jest ok. eazyone masz rację ale wyobrażenie też niezła ;p

[…] agencja Tatil, ta sama która stworzyła logo Olimpiady Rio 2016. Oba znaki doskonale […]

[…] logo olimpiady i paraolimpiady pisałem w […]

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi