Przesyt i asceza

21 sierpnia 2010

PRZESYT

Tak a propos przesytu, przedobrzania i utykania w logo,wszystkiego co przyjdzie do głowy,  mam nowy przykładzik znaku promocyjnego. Wielość szczegółów to niestety choroba bardzo wielu nowo powstających znaków.

Znak gminy Olszewo-Borki

znak gminy Olszewo-Borki

Co zostaje ze szczególików zabudowań widać już na stronie www.  Znak nadaje się do ekspozycji w wielkości  plakatu, wtedy każdy szczegół czytelny, ale już nie na małe powierzchnie, np. długopisu, bo zostaje czytelny tylko „wiatraczek”. Twórca nie wziął pod uwagę że, jednak, w większości wypadków znak będzie funkcjonował właśnie w małych wielkościach. Duże powiększenia logo będą incydentalne.

ASCEZA

Sopot dla odmiany zaprezentował pełną i dobrą ascezę w projektowaniu logo, choć przyznam trochę mdłą.

logo Sztuka Natura Sopot

Znak dla zielonych przestrzeni Sopotu „Sztuka Natura Sopot” opracowany został przez Motor Studio s. c. z Krakowa.
Żeby nie było tak słodko, z tą dobrą ascezą,  jedno alej – brak wyakcentowania słowa Sopot,zwrócili na to także uwagę koledzy w dyskusji na Goldenline. Jakoś mi to ujednolicenie ważności słów  „Sztuka Natura Sopot”  nie leży i w sumie znak sprawia wrażenie nieco mdłego w wyrazie. Zobaczymy jednak jak to będzie w użyciu bo wizualizacje na razie też nieco mdławe.

Odrębną sprawą, moim zdaniem, jest brak powiązania z istniejącym już, od dłuższego czasu, znakiem promocyjnym Sopotu,

Sopot logo promocyjne

ale pewnie się czepiam…


pszczoła:

wielość oczywiście odrzuca, a dla mnie to logo jakos sie kojarzy z najazdem niemieckim, od zachodu na wschód ciągnie zielony czołg.

Najazd niemiecki to może przesada, ale czołg eko też mi się skojarzył :)

No, błagam! Panie Andrzeju!
Prezentując znak Gminy Olszewo-Borki, poranił Pan oczy nie mnie jednemu. Toż to jakiś koszmarek niemożliwy. Czołg rzeczywiście jedzie równo, ale to tylko dowód na zamach na projektowaniu…;-)

Asceza Sopotu rzeczywiście zgrabna, ale nie widzę w niej owych, istotnych, zielonych przestrzeni, a jedynie nawiązania architektoniczne. Za mało w znaku natury, a za dużo sztuki, bo i ta czasem w nadmiarze szkodzi…;-)
Pozdrawiam.

E tam poranił, było odłamkowym ładuj, to musi boleć :)

A Sopotowi, jak tak sobie patrzę, bliżej do techniki i mechanicznych ptaków, ale ok, to też nasze otoczenie.

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi