Poznań wraca

27 grudnia 2014

Poznań wraca, do korzeni, czyli do herbu, i rezygnuje z gwiazdki oraz hasła „know-how”. Taki pomysł nowego prezydenta miasta.

Poznań logo i herb

Cytuję za epoznan.pl:

„Charakterystyczna gwiazdka i hasło „Miasto Know-How” towarzyszy Poznaniowi od pięciu lat. Okazuje się jednak, że mogą to być ostatnie tygodnie poznańskiego logotypu. Jacek Jaśkowiak chciałby wrócić do używania tradycyjnego herbu miasta – Będę również prosił, żeby zniknął ten napis „know-how”, bo uważam, że umiejętności należy pokazywać przez działanie wyjaśnia prezydent miasta. W przyszłorocznych materiałach Urzędu Miasta logo zostanie zastąpione tradycyjnym herbem Poznania.”

Może to nowy trend na mapie Polski? Teraz trzeba poczekać co z tego rzeczywiście wyniknie i kiedy do podobnych wniosków dojdą inne miasta.

O moich wątpliwościach związanych ze znakiem pisałem w 2009 r., w tekście „POZnaNIE”, a o problemie pomieszania z symbolami miast pisałem dwa lata temu „logo-kontra-herb”.


Chris:

Kolejny głupiec, który na chwilę dorwał się do władzy i nie rozumiejąc słowa kontynuacja, sili się na nowe pomysły w sprawach, które nie mają kluczowego znaczenia dla miasta i regionu.

chyba nie zgodzę się z Tobą w tej kwestii.

ja:

dokładnie o tym samym pomyślałem…

marcin:

Chris nie nazwałbym go od razu głupcem ale co do całej reszty Twojego komentarza pełna zgoda. Poznań ma zdecydowanie więcej spraw do rozwiązania…

alw:

Można się promować i mówiąc kolokwialnie „wyrzucać kasę oknem”, a można też efektywnie. Jak było w tym wypadku i czy w ogóle to oceniano, trudno z tej notki wywnioskować. Równie dobrze może to być efekt kadencyjności, stare nie mogło być dobre, bo nie nasze. Ale też może zachwiano stosowanie znaków miasta (logo i herb) i teraz w ramach przywracania właściwych proporcji i obszarów wyleją dziecko z kąpielą. Poczekamy, zobaczymy.

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi