Nowości czerwca

24 czerwca 2009

1. nowe logo Ministerstwa Środowiska:

nowe logo Ministerstwa Środowiska
projekt studio Bakalie

W sumie… eh… nie bardzo jest o czym gadać…

Tak na marginesie, bo jak rozumiem Bakalie zrobiły całą identyfikacje, najbardziej zdumiewa mnie kolejność nazw przy herbie (w nagłówku nowej strony internetowej)
nagłówek strony www
najpierw jest Ministerstwo Środowiska a pod spodem Rzeczpospolita Polska, zamiast prawidłowej Rzeczpospolita Polska a pod spodem Ministerstwo Środowiska, lub choćby z odmianą Ministerstwo Środowiska a niżej Rzeczpospolitej Polskiej.

2. Konkurs na logo 600 lecia bitwy pod Grunwaldem roztrzygnięty i zrobiło się smutno…
zwycięskie logo
zwycięski projekt, autor: firma Brightness Sp. z o.o.

O ile mnie pamięć nie myli… to firma była raczyła wstawić tam lancę z proporczykiem używaną przez kawalerię międzywojnia XXw., której raczej nie używano pod Grunwaldem. Mało, wcześniej kopię, ale z większymi proporcami w jaskółczy ogon, używała husaria (ale to XVI w), której tam takoż nie było. A może to oszczep z chusteczką, na co wskazywał by sposób trzymania… Bardzo mi się spodobało dosadne określenie jakie przeczytałem w jednej z dyskusji – kaczka na kiju

A tu dla porównania jedno które odpadło, a szkoda
Grunwald 1410 - logo odrzucone, autor:  A. Korzeniowski

autor Antoni Korzeniowski

Heh … zawsze wybiorą jakiś badziew totalny…

3. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

 Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - logo
autor: Robert Jerzy Tomczak

Ah, ah… te gradienciki… te wyprane kolorki…


kasprzyk:

ad.3 lewy sierpowy + podbrodkowy

Endi:

CHA! CHA! CHA! Toż to genialne skojarzenie! Uśmiałem się przednio… Tak to już bywa, że i sztuką bywa krzywa. Sztuką walki…;)

Zet:

ad. 2

Przedstawiciel firmy, która zatriumfowała nie był w stanie powiedzieć kto jest twórcą logo, coś tam cedził, że kilka osób pracowało nad jednym projektem. Już samo to może podważać zasadę projektowania znaku graficznego jako spójnego dzieła. Kilka osób do koncepcji i jeden do 'wektorówki’, lub jeszcze lepiej – jeden grafik do jednej krzywej Beziera, hahahaha. Podkreślano (!) przełamanie stereotypu dwóch mieczy ale inny projekt tej firmy to właśnie 2 miecze, trzeci coś na kształt krzyża maltańskiego. Nie będę wypowiadać się na temat błędów ikonograficznych itd gdyż 'koń jaki jest – każdy widzi’. Ale tak to jest gdy: primo – w jury siedzą urzędnicy, secundo – miało się do czynienia zbyt krótko z pomarańczową alternatywą ;P Zresztą jury zauważyło, że oranż jest po prostu oryginalny i czegoś takiego jeszcze nie było. Logo przytoczone jako przykład dobrego – jestem za :)

ad. 3

Bez komentarza. Albo jednak. Powinno się zakazywać projektowania lub kierować siłą na studia.

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi