konkurs UCK WUM

27 lutego 2019
konkurs UCK WUM
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (UCK WUM), nowy twór powstały z połączenia w jedno ciało kilku szpitali, ogłosiło konkurs na logo, nagroda w wysokości 5000,- brutto, ostateczny termin składania prac 8 marca 2019.
 
Wszystko ładnie ale… jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, regulaminu. Czytam ten regulamin i trafiam na taki dość ciekawy zapis w pkt VI – Sposób, termin i miejsce nadsyłania prac – opisującym co należy złożyć wraz z projektem. Podpunkt „d” brzmi krótko i zwięźle tak:
 
d/ wypełniona umowa – załącznik nr 5 Regulaminu”
 
Nie szukajcie jednak tego załącznika na stronie, jest na końcu Regulaminu.
 
Z tego zaś zapisu Regulaminu wynika, że każdy uczestnik musi złożyć wypełnioną umowę, brak co prawda dopisku „podpisaną” ale… pytanie PO CO? Po co każdy uczestnik ma składać wypełnioną umowę? Widzę tu jedno możliwe wyjaśnienie – pod przykrywką nieprecyzyjności zapisu przejęcie praw do przesyłanych prac, jeśli nie wszystkich to przynajmniej części. Zapewne niektórzy wypełniając umowę z rozpędu podpiszą ją. Drugim wyjaśnieniem mogło by być ułatwienie sobie sprawy przez organizatora, mogło by, ale jakoś tego ułatwienia nie mogę się doszukać i taki zapis jest totalnie bez sensu.
 

Urszula:

Szanowny Panie Andrzeju,

decyzję o takim zapisie podjęliśmy ze względu na ograniczenie kosztów związanych z wysyłką oraz przyspieszeniem procesu zawierania umowy.
W umowie jest zapis o kwocie jaka zostanie przekazana zwycięzcy. Nie miało by sensu zawieranie umowy z kilkoma oferentami (dodatkowe koszt na które Szpitala nie stać) tylko w celu pozyskania praw do loga. Po co Szpitalowi kilka logotypów?
W związku z powyższym drugie Pana wyjaśnienie jest poprawne.

Szanowna Pani Urszulo, może i wyjaśnienie jest logiczne, może, bo tak naprawdę koszty, o których Pani pisze są żadne. Czy umowę dostaniecie wcześniej czy dopiero po rozstrzygnięciu, to i tak zwycięzca musi ją podpisać, chyba, że zakładacie jednak, iż przyjdą podpisane umowy Moim zdaniem taki zapis jest wątpliwy prawnie.

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi