Bolonia / Bologna

19 stycznia 2014

Włoskie miasto Bolonia urządziło pod koniec ubiegłego roku konkurs, na swój znak promocyjny. Rezultaty tegoż konkursu można obejrzeć na YouTube.

To pierwsza z pięciu prezentacji nadesłanych projektów, umieszczonych na YouTube, warto obejrzeć wszystkie, choć podkład muzyczny nieco denerwujący:

500+ LOGHI PER BOLOGNA część 2
500+ LOGHI PER BOLOGNA część 3
500+ LOGHI PER BOLOGNA część 4
500+ LOGHI PER BOLOGNA część 5

Zwyciężyła dynamiczna koncepcja Matteo Bartoli i Michele Pastore, z Triestu. Projektanci stworzyli „alfabet” znakowy, każdy element jest powiązany z  literą, co pozwala tworzyć kolejne mutacje znaków na bazie liter występujących w nazwach własnych czy obszarów działania.

Bologna logoBologna - system znakówBologna - system znakówBologna - system znakówBudowanie poszczególnych znaków zostało w pełni zautomatyzowane na platformie webowej.

Bologna - platforma webowa

Wystarczy wpisać, po prostu, słowo/nazwę, do którego ma powstać znak.

Bologna - tworzenie znaków

Jak ten system działa możecie zobaczyć na specjalnie stworzonym filmiku „è Bologna”.

Taka koncepcja pozwala ogarnąć całą przestrzeń wizualną miasta w jednolitym a jednak dynamicznie zmiennym systemie identyfikacji.

Źródła: www.comune.bo.it, brandingsource.blogspot.cz, font.cz


Robert:

Podoba mi się idea prezentowania wszystkich nadesłanych logo na „konkurs” … wtedy nie ma ściemy, widzimy z czego wybierano a nie tak jak u nas. Po cichu, jury uznało że ten jest najlepszy, oczywiście długi opis co logo przedstawia (bo się inaczej nie da tego zobaczyć) i cisza o pozostałych bo nie daj boże ktoś by jeszcze zakwestionował „prawidłowy” wybór.

Z innej beczki. Ostatnio zauważyłem że konkursy ze STGU w jury wygrywają ludzie/studia związane ze STGU i nie członkowie ale założyciele :(

Znam co najmniej kilkanaście konkursów polskich gdzie prezentowano wszystkie znaki, problemem jednak nie jest tylko czy organizator chce, czasem to projektanci nie chcą ujawniać swych prac.

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi