bieżnik MŻW

6 marca 2014

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce ma logo, z konkursu. Spośród 1600 nadesłanych prac wybrano projekt Marcina Dzbanuszka z Poznania.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce logo

Hm… nie wiem czemu, ale mam skojarzenia z bieżnikiem, opony, choć akurat pod tym względem nic nie przebije klasyka – Kormoran.

kormoran logo


Indyg:

Zupełnie zapomniałem o kormoranie! Żołnierzy Wyklętych zaraz skojarzyłem ze słupkami granicznymi, za to bieżnika musiałem się dopatrywać. Zatem bardzo prawdopodobne, że wśród młodszych, którzy marki kormoran w ogóle nie znają, znak będzie prawidłowo interpretowany.

to, czy młodzi skojarzą prawidłowo, na razie pozostaje kwestią otwartą, trzeba by ich spytać o skojarzenia. Zastanawiam się też czy skojarzenie ze słupkami granicznymi to jest ten kierunek, może.

marcin:

w pierwszej kolejności pomyślałem o stopniach wojskowych http://img.interia.pl/encyklopedia/nimg/stopnie_wojskowe.gif

Ja mam najgorzej bo widzę skradającego się podstępnie, przygarbionego kota

rob:

Skradającego się podstępnie, przygarbionego kota, który wylał miskę mleka. Teraz skrada się podstępnie by wrobić w to swojego przyjaciela psa o imieniu Herman… tak się buduje ideologię do loga ;)

do „logo” może, ale do „loga” to raczej trudno dorobić ideologie, jako że:
„log – przyrząd do mierzenia szybkości po wodzie lub w informatyce: zapis kolejnych zdarzeń opisujący działania użytkownika lub programu”

rob:

@Alw jakby była edycja postu to bym poprawił, taki ze mnie szybki bill że po kliknięciu dopiero zauważyłem. @Daniel to tylko taki przytyk odwołujący się do tych opisów ni jak mających się często do projektu :)

rob: Szanuję twoją wizję. Nie musisz szanować mojej: http://www.robiedobrze.com/xxx/mw.jpg

Bieżnik to oczywiste skojarzenie, fakt może pojechałem za daleko;p

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi