Biedny Port Lotniczy Poznań-Ławica

5 lutego 2007

Pogratulować dbałości o własny wizerunek. Nie ma to jak oszczędność po poznańsku. Port lotniczy w grodzie koziołków postanowił uczcić swoje 95 lecie… tandetą, wymyślili konkurs społeczny na logo. Fakt, na taki idiotyzm to jeszcze nikt nie wpadł. Oto serwują nam organizatorzy:

Od jesieni zeszłego roku lotnisko ma patrona i pełna nazwa brzmi zatem: Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego. Ten zaszczytny patronat nie tylko podnosi rangę portu i jeszcze silniej utożsamia Ławicę z Poznaniem w świadomości osób odwiedzających nasze miasto, ale też powoduje konieczność zmiany znaku graficznego. Konkurs na nowe logo Ławicy ma charakter społeczny, jest otwarty dla wszystkich projektantów, którzy zechcą się zmierzyć nie tylko z wyzwaniem graficznym, ale i potrzebą wprowadzenia do symboli firmujących Poznań nowego znaku, które ma funkcjonować długie lata. Prestiżowy charakter nagrody w tym konkursie gwarantuje też autorowi stałe miejsce w gronie twórców, którzy mieli wpływ na promocję miasta.
Taka forma wyboru nowego logo ? zamiast zlecenia projektu agencji – jest praktycznie zaproszeniem do współpracy w promocji lotniska, zwłaszcza w kontekście wysokich oczekiwań pasażerów, korzystających z usług Ławicy.

Podkreśliłem Prestiżowy charakter nagrody bo ci ona super prestiżowaaaaaaa……

§ 5
1. Nagrodą główną jest bilet tam i z powrotem dla 2 osób na trasie Poznań – Londyn Luton – Poznań, do wykorzystania w terminie do 31 sierpnia 2007 r.

I tak dobrze że nie do Rawy Wyżnej. Ciekawe kto pokrywa kanapki, opłaty lotniskowe, paliwowe i wszystkie pozostałe. Kabaret. Jak widać organizator nie sprawdził co za słowem „prestiżowy” kryć się może, ale za to tak ładnie brzmi. No i warto podkreślić ekspresowość tego społecznego pospolitego ruszenia.

Konkurs trwa od piątku, 2.lutego do poniedziałku 21 lutego. Wyniki zostaną ogłoszone 2 marca na łamach Głosu Wielkopolskiego, na antenie telewizji WTK, na portalach obu mediów oraz lotniska. Uroczyste wręczenie nagrody zwycięzcy i pozostałym laureatom konkursu odbędzie się na terenie Portu Lotniczego Ławica.

To że organizator poszedł na łatwiznę i po najmniejszej linii oporu widać jak na dłoni. Toteż szumu narobił w środowisku – koledzy maile ślą bo to, jak określił na forum webesteem, diplodoc „… regulamin konkursu na logo portu lotniczego Ławica, urąga przyjętym w branży projektowej międzynarodowym unormowaniom.” .

Moja propozycja jest prosta – zróbmy zrzutkę i zafundujmy biednemu organizatorowi bilet lotniczy w jedną stronę… do buszu.


*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi