Ja to mam szczęście

19 grudnia 2009

Allegro to jednak ciekawe miejsce. Oto dostałem na bloga taki wpis:

Witam, może zainteresuje Pana pewna aukcja Allegro, na jaką się natknąłem… Myślę, że łatwo odnajdzie Pan w tej aukcji to co jest interesujące;)

tu następuje odpowiedni link, który na razie pomijam.
Zaglądam na Allegro i cóż widzę? Kolejny kreatywny specjalista od pożyczania cudzego błysnął za 89 zł. Pomiędzy wieloma przykładami prac jest i ta, ponoć sprzedana
projekt 59highmoor
Coś wam to przypomina? Może to
Lublin projekt logo
A może jeszcze coś wam się spodoba i przywoła wspomnienia? służę adresem aukcji z portfolio 59highmoor


Anonymous:

Wiedziałem, że Pana to ucieszy. Jeśli kopiują Pana prace to chyba tylko komplement;) Z tego co widać użytkownik jest z Lublina, więc wszystko zostaje chyba w rodzinie… A tak poważnie to jak przystało na donos pozostanę anonimowy, ale mam nadzieję, że będzie informował Pan o dalszym rozwoju sytuacji…

Endi:

Niestety, ale "projekty" już zostały usunięte ze strony aukcji…

Anonymous:

Znam tego mistrza, kiedyś skopiował fragment mojego opisu z aukcji… Po kilku upomnieniach opis zmienił. Ja nic nie mogłem mu zrobić, ale Pan mógłby naprawdę wyciągnąć konsekwencje, bo my się śmiejemy, a to śmieszne nie jest wcale.

Kain:

serwer też wyczyszczony i zabezpieczony:(
Że też komuś się chciało własne typo dorobić, a logo zmienić ani odrobinki… Choćby sama zmiana kolorów byłaby miła, może zmiana proporcji kształtów… Może to logo gość ściągnął od kogoś innego, kto wcześniej również przerabiał Pański oryginał?

Pawel:

Oczywiście p. Kain, dobrze Pan rozumuje. Czy w ogóle ktoś z Państwa bierze pod uwagę fakt, że klient podesłał mi „własny” projekt do obróbki? Prosty szkic w Paincie… i poprosił o dodanie napisów i zamianę go w wektory, nazywając projekt WŁASNĄ pracą. Nadal twierdzę, że jestem rzetelnym i uczciwym grafikiem. Jeśli inspirowałbym się projektem p. Andrzeja nie zmieniłbym go? Przecież to nielogiczne! Tylko p. Andrzej nie chce lub nie potrafi zrozumieć udokumentowanej szczegółowo przeze mnie historii z tym logo.

Przyziemie nad chmurami,:

A gdzie to szczegółowe udokumentowanie? "Rzetelny grafik" usuwający natychmiast całe portfolio i pytający gdzie to widziałem? Czemu aukcja została zakończona skoro się rozpoczęła dopiero? Czemu ukrywanie tożsamości?

szni2:

Tylko na złodzieju czapka gore! Rzetelny grafik w przypadku zlecenia obróbki prosi o przedstawienie dowodu posiadania praw do projektu… ale to akurat słaba wymówka i gorączkowe skasowanie wszystkiego nijak ma się do tego, że określa się Pan ofiarą, więc prosimy dane firmy Aquaterm, jakiś kontakt do niej lub osoby, która to zleciła.

szni2:

Zresztą my nie podejrzewamy, że inspirował się Pan projektem Pana Andrzeja tylko, że Pan go ukradł…

Pawel:

Panie Macieju Sz. co oznacza "my" czy Pan jest stroną sporu? Nie! Jest Pan moją konkurencją, której na Allegro wiedzie się raczej średnio..
Stąd donos – oj pachnie PRL-em
Napisał Pan 4 z 8 komentarzy jest Pan baaardzo żywiołowo zainteresowany – z nudów, czy może z braku pracy. Dziękuję Panu Andrzejowi za możliwość komentowania zaistniałej sytuacji…

szni2:

Ja proszę Pana, dzięki uprzejmości autora komentuję wpisy powyższego bloga. Czekamy zatem na komentarz i wyjaśnienie, bo póki co tylko Pan obraża innych.

*imię

*e-mail

strona

napisz komentarz

*

 
    • Translate to:

  • Nowe

  • Tematy

  • Tagi