2+0+0+8=1+0=1*

31 grudnia 2007

naHAPPanY nowy JER 2008

———-
*1. – Jednostka albo Monada wyrażana przez cyfrę 1, symbolizuje Boga wszechmogącego, jedność boskich decyzji, początek wszechrzeczy. Reprezentuje szczyt, środek kręgu, centrum wszechświata. Ale też – niepodległość, przygodę, inicjatywę, oryginalność, determinację, indywidualność, wyznaczanie kierunku.


31 grudnia 2007
różności
Tagi:

skomentuj

Z remanentu 2007

30 grudnia 2007

Remanent czas zacząć powiedział słoń…  i potłukł chińską wazę, co była nieopatrznie pod bokiem. Kupi się nową, ładniejszą – burknęła mysza.

Dwa  redesigny logo wzbudziły w upływającym właśnie 2007 roku kontrowersje:

1. projekt prof. Chylińskiego dla Polskiego Związku Motorowego. Oj działo się, bo to i konkurs dla studentów ASP skończył się niczym, projekt zaś, przyjęty przez władze PZM, jakoś nie podpasił niektórym. Moim zdaniem ma jednak dużo zalet i załapie wiatr…

2. projekt Aart Design dla spółki Ruch szybko określone jako „wprawka w projektowaniu ikonek w stylu web 2.0.” i „Poprawne odtworzenie tutorialu znalezionego w sieci”.- jak określił to jeden z grafików w ostrej dyskusji,  na GL..

Fakt, ni to logo, ni ikonka. Ale smaczek powinien być pełny, więc jeszcze jeden cytat z informacji prasowej Marty Lau, rzeczniczki prasowej RUCH S.A., z 23. listopada 2007 r. – „Zaletą tego rozwiązania jest stosunkowo niewysoki koszt zmian…”

Hmmm… zmiana całego obrandowania i niewysoki koszt?


Bakaliowy prezent

30 grudnia 2007

Logo Zakładu Transportu Miejskiego m. st. Warszawy do olśniewających raczej nie należy co można łatwo sprawdzić

jakie logo taka i identyfikacja, jak sen początkującego kreślarza…jednak i w tunelu pojawia się, czasem, światełko czegoś normalniejszego i strawniejszego wizualnie.

Studio Bakalie straciło widać resztkę nadziei że Wielce Szanowni Włodarze zechcą zauważyć ów koszmarek, zwany logo ZTM, i pomyśleć o zmianie. Furda tam, oni jeżdżą własnymi brykami. Tak więc wspomniane Studio nie pytane postanowiło zrobić gwiazdkowy prezent pod rozwagę i fajnie wyszło, znaczy na razie tylko studiu.

Nowe propozycje identyfikacji wizualnej dla Zarządu Transportu Miejskiego Warszawa
W ramach swojej działalności na rzecz propagowania kultury wizualnej i brandingu w naszym kraju, Bakalie Studio Brandingowe przygotowało dwie propozycje nowej identyfikacji wizualnej dla marki ZTM. Prezentację zawierającą propozycje projektów przekazano w ramach prezentu świątecznego dla tej marki.

Więcej treści i obrazków na stronie  Marketing przy Kawie


Logo czy obrazek?

28 grudnia 2007

Warto poczytać w Gazecie Wyborczej artykuł o kosztach identyfikacji, zrobionej dla firmy Energa. Bardzo duuuuuże pieniądze i …

Dość ciekawym fragmentem tego artykułu jest numerek, jaki wyszedł był, z prawami do logo. Dotąd sądziłem, że zapominanie o takim drobiazgu, jak autorskie prawa majątkowe do znaku, to domena „allegrowiczów”. Ich brak powoduje dość istotny problem – niemożności używania przez firmę własnego, nowo zaprojektowanego logo. Można je sobie, to logo, co najwyżej powiesić na ścianie i kontemplować w charakterze landszaftu. Albo stosując, obudzić się z koniecznością zapłacenia tantiem projektantowi, za nieprawne używanie. Warto to zapamiętać – sam projekt logo, bez przekazania praw, to tylko „obrazek”

Choć jest i druga strona tego medalu – problem konstruowanych czasami przez prawników umów. Jak podejrzewam, po własnych pierepałkach z radcami/prawnikami firmowymi, zasadza się on wielekroć na zwyczajnej nieznajomości prawa autorskiego, przez tychże prawników. Potrafią dopilnować terminów, kar umownych, odsetek karnych, obiegu informacji, formy przekazania itp. dupereli w sumie, a jednocześnie zgubić właśnie przekazanie autorskich praw majątkowych. Ten przykład wcale nie jest wyssany z palca, niestety.


SKANDAL z ASP w Warszawie

16 grudnia 2007

SKANDAL!
Po 60 latach istnienia Akademii Sztuk Pięknych w Pałacu Czapskich-Raczyńskich, w samym sercu Warszawy, w nowej Rzeczypospolitej zostanie ona wyrzucona na bruk. Zgodnie z wyrokiem niezawisłego sądu „sprawiedliwość dziejowa” wyciąga swoją rękę po budynek. Sprawiedliwość?

Symbolem sprawiedliwości jest waga, więc zważmy na szalach rację posiadania i rację 60 lat pracy dla polskiej kultury. Prawo jest prawem, ale oprócz tego są jeszcze racje wyższego rzędu, są możliwości zadośćuczynienia w inny sposób niż eksmisja załużonej uczelni.

Powtarzam więc raz kolejny SKANDAL, i protestuję wobec takiego traktowania zasłużonej dla kultury Uczelni, dla zaspokojenia czyichś, nawet słusznych, roszczeń. Zadośćuczynienie krzywdom tak, w takiej formie po stokroć NIE! Po roku 90 demokratyczne państwo zarzucało komunistom niszczenie kultury, więc jak nazwać to co się dzieje teraz z ASP w Warszawie?

Stawiam też proste pytanie – zwrot czego? tych ruin odbudowywanych pieczołowicie po wojnie pod hasłem „cały naród buduje swoją stolicę”. Płaciłem za te cegiełki SFOS, tak jak i moi rodzice. Wszystkie bilety do kina, nawet wódka, obarczone były tą daniną. To z naszych pieniędzy, ludzi w całej Polsce, m odbudowano Warszawę i ten gmach, a teraz kiedy powstał z rium i odzyskał blask ktoś darowuje to prywatnej osobie.

A może, skoro tak trzeba naprawiać niesprawiedliwosć, należy doprowadzić ten budynek do stanu tuż powojennego i wtedy oddać. Zabrać tę wartość dodaną, włożoną przez całe społeczeństwo i oddać to, co było rzeczywiście. Chyba że mamy, my wszyscy odbudowujący wtedy skladkami stolicę, zostać oszukani. W Kodeksie Karnym jest art. 286 mówiący o oszustwie poprzez doprowadzenie do niewłaciwego rozporządzenia majątkiem, a ja czuję się tak własnie – oszukany, skoro płacone przeze mnie wtedy, na szczytny cel, pieniądze, spożytkowane na odbudowę, znajdą się w prywatnych rękach.

S K A N D A L !

Wierzę jeszcze, że ktos się opamięta… oby nie była to wiara stracona.

źródło wp


Wiki – 3 prawdy?

15 grudnia 2007

Wikipedia stała się nieocenioną skarbnicą wiedzy, ba, źródłem na które powołuje się także wiele prac licencjackich czy magisterskich, odwołania do haseł można też znaleźć w prasie. Powstał jednak poważny problem – na ile prawdziwe są hasła tworzone przez anonimowych autorów skoro wyłapano manipulowanie, z „wybielaniem” informacji, o takich potentatach jak CIA, New York Times, Fox News, BBC, Watykan czy US Army. Jeżeli robią to oni, to dlaczego nie miałyby robić, takich poprawnych notek, pomniejsze firmy i instytucje? Znowu okazuje się, że żyjemy w świecie manipulacji i diabli wiedzą co jest prawdą. Chyba że przyjmiemy góralską wykładnię prawdy: 1. prawda, 2. tyż prawda, 3. g…. prawda. Tylko jak to rozróżnić? Może jakąś ikonkę w rogu, w stylu telewizyjnych?

źródło: Interia


25 lat :)

4 grudnia 2007

Dokładnie 25 lat temu wybrałem się z moją ukochaną Danusią do USC, ustalić datę ślubu, stan wojenny etc.. Szczęśliwym trafem… wyszliśmy małżeństwem, no i tak nam jakoś zleciało te 25 lat. Podziwiam Ją, że wytrzymała ze mną tak długo. I niech tak zostanie, najważniejsze aby w zdrowiu.

Przytulić się do Twojej małej dłoni,
jak przy kominku usiąść i podsycać iskry


4 grudnia 2007
różności
Tagi:

komentarze: 1